Uwaga tetra

Photo by Julie Johnson on Unsplash
Photo by Julie Johnson on Unsplash

Spaceruję codziennie z wózkiem. Z dzieckiem w wózku dokładnie. Pewnie wielu z Was nie wie nawet, że byłam w ciąży. Do tego jeszcze wrócę. Spaceruję więc i widzę bardzo często wózki przykryte pieluchami tetrowymi różnych rozmiarów i kolorów. Zadaniem tetry jest ochrona przed promieniami słońca. Sama praktykowałam tę „ochronę”, kiedy Mały był malutki.

Niedawno weszłam z ciekawości do sklepu z akcesoriami dziecięcymi i znalazłam tam ulotkę Stichting veilig kind. Ulotka informuje, że przez wiele lat zalecano ochronę wózka czy fotelika pieluchą tetrową. Niestety ostatnie badania pokazują, że w wózku przykrytym pieluchą tetrową temperatura wzrasta o ponad 7 stopni!!!! Poza tym pieluchy tetrowe nie chronią przed promieniowaniem UV. Naszym dzieciom grozi nie tylko przegrzanie, ale i poparzenie słoneczne.

Najlepiej w roli ochrony przed słońcem sprawdza się parasol. To prawda, nie jest zbyt wygodny, bo trzeba go przemieszczać w zależności od pozycji słońca, ale w końcu chodzi tu o nasz największy Skarb!

2 thoughts

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s