Over/ O sobie

Skończyłam magiczne czterdzieści trzy lata. Prawie dziewięć lat mieszkam poza Polską. Najpierw w Belgii, teraz w Holandii. Przede wszystkim jestem matką. Dlatego ten blog w znacznej mierze będzie opowiadał o holenderskiej codzienności rodziców i dzieci. Nie bardzo typowej, bo naznaczonej diagnozą spektrum autystycznego, nadwrażliwością na bodźce zewnętrzne i wybujałą emocjonalnością. Codzienności wypełnionej miłością i nieustanną troską.

Ik ben drieënveertig, een magische leeftijd. Bijna negen jaar woon ik intussen buiten Polen: eerst in België, daarna in Nederland. In de eerste plaats ben ik moeder. Dit blog zal daarom in belangrijke mate vertellen over het dagelijkse leven van ouders en kinderen in Nederland. Een leven dat niet erg typisch is, want bepaald door een diagnose van ASS, door overgevoeligheid voor uitwendige prikkels en door uitbundige emoties. Een leven vervuld van liefde en onophoudelijke zorg.

12 thoughts

 1. blisko mi do tego wszystkiego, o czym piszesz, bo choć brak czasu na pisanie z trójką dzieci w róznym wieku, to też kocham pisać (oraz gotować) i stąd tez również i u mnie pomysł na bloga 🙂 Cieszę się, że odkryłam Twój blog i mogę niejako on-line „dzielić” z Tobą radości i „radości” bycia matką w Holandii.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Aniu, zupełnie przypadkiem, ale ze wzruszeniem odkryłam tego bloga….Mam nadzieję, że tu zajrzysz. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę całej Waszej Rodzinie bardzo szczęśliwych ŚWIĄT Wielkanocnych. Wiesz, że do teraz mam w kontaktach Twój numer telefonu z czasów toruńskich? Ściskam. Sabina

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Witam
  Też 40-tka, też w Holandii, jednak z krótkim stażem bo miesiąc. Jestem skołowana choć jechałam pełna nadzieji. Moje obawy dotyczą szkolnictwa. Córka ma 9 lat i zaczęła 5 klasę w NL (w Polsce byłaby w 3ciej). Ciągle myślę czy da radę czy się nie „uwsteczni”… Ja nie znam niderlandzkiego posługuję się angielskim (dzięki Ci Panie że Holendrzy to zdolne bestje i prawie z każdym można komunikować się w tym jezyku) Ja ze swej strony chciałam zapytać czy możemy mailowo porozmawiać o rzeczywistości dnia codziennego dziecka w Holandii.
  Pozdrawiam serdecznie i gratuluję bloga 👍

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Pani Kingo! Ja się pani miewa? Bardzo przepraszam, u mnie szaleństwo! Dawno też nie sprawdzałam wiadomości na blogu. Jak się ma Córka? Mam nadzieję, że się zaaklimatyzowałyście. Mam konto na instagramie @annagregorowicz tam można napisać prywatną wiadomość.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s