Zostałam wezwana do tablicy :) – Liebster Blog Award

Liebster Blog Awards

Pierwszy raz zostałam do czegoś nominowana i jeszcze nie bardzo wiem, jak to ogarnąć, więc jeśli popełnię tu gdzieś błąd proszę bardzo o korektę! Do zabawy  Liebster Blog Awards nominowała mnie Asia, autorka bloga Polsko – francuski punkt widzenia. Dziękuję Asiu. Asia przygotowała zestaw pytań dla wytypowanych przez Nią blogerek. Oprócz mnie wywołane zostały:  Mama w Paryżu, Niania w ParyżuNie zawsze poprawne zapiski Dee, Mama z prądem i pod prądFrancuskie życie i Sylwia z Garoterapii. Poniżej znajdziecie moje odpowiedzi na pytania Asi.

1. Gdybyś mogła przeprowadzić się do dowolnego miejsca na świecie było by to… Południe Francji
2. Właśnie otrzymałaś spadek po kimś z dalekiej rodziny. Masz szansę na nowe życie, jedynym warunkiem jest przeniesienie się do innego, kompletnie nieznanego ci kraju, co robisz? Nie jestem typem, który rzuca wszystko i wyjeżdża, zwłaszcza, że mam małe dzieci. Najpierw orientuję się w sytuacji i perspektywach na życie, szkołę, pracę. Jeśli takich nie ma albo zorientowanie się jest niemożliwe – odmawiam spadku. Gdyby ten spadek przypadł mi w udziale dwadzieścia lat temu, jechałabym bez zastanowienia.
3. W sytuacjach stresowych zachowujesz zimną krew, czy kompletna z Ciebie panikara? Zależy jaka to sytuacja stresowa. Gdy mam ratować życie krztuszącego się dziecka, zachowuję zimną krew, natomiast gdy jestem wykończona fizycznie, bo nie śpię kolejną noc, a właśnie urwie mi się wieszak, na którym przy wózku wisi ciężka torba z zakupami, potrafię wrzasnąć i zakląć.
4. Gdybyś miała do wyboru skok ze spadochronem lub zanurkowanie na kilkudziesięciu metrach, co być wybrała? Chyba skok ze spadochronem, niestety nie potrafię pływać. Choć muszę przyznać szczerze, że za lataniem też nie przepadam. Podziękowałabym. Ze sportów ekstremalnych wybieram wielogodzinne spacery brzegiem morza 😉
5. Książka, która już zawsze będzie Twoją ulubioną? Chyba nie mam ulubionej. Kiedyś dużo czytałam. Wstyd się przyznać, ale teraz zaczynam coś i nie mam czasu skończyć. Ostatnio śmiałam się do łez przy niderlandzkim tłumaczeniu książki „Yoga Bitch” Suzanne Morrison. Wcześniej płakałam i wzruszałam się przy polskim tłumaczeniu „Jedz, módl się, kochaj” Elizabeth Gilbert. Kiedy sześć lat temu z moimi ostatnimi maturzystami czytałam ponownie „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall, dusiłam się od łez, które utykały mi w gardle. Nie jestem w stanie przeczytać tej książki raz jeszcze.
6. Pozwolono Ci dopisać lub zmienić zakończenie wybranej przez Ciebie książki lub filmu. Jakiej/jakiego i co byś w niej/nim zmieniła? Zmieniłabym chyba zakończenie serialu :). Mam na myśli „Przyjaciół”. Jakoś tak urwało się właśnie w momencie, gdy już wszystko trafiało na właściwe tory. Niby dobry moment na zakończenie, ale chciałam jeszcze wiedzieć, jak im w nowych rolach i nowych życiach. No cóż, bardzo trywialne :).
7. Załóżmy, że to Ty musisz zdecydować, kim będą Twoje dzieci w przyszłości. Co byś dla nich wybrała, wiedząc, że znasz wszystkie ich mocne i słabe strony? Jeśli chodzi o starszego Syna to widzę dwa bieguny, albo będzie robił coś, co wymaga znajomości wielu języków obcych – ich nauka nie sprawia mu najmniejszych problemów, albo coś z kosmosem, przestrzenią czy wynalazkami – w dziedzinie nauki i techniki posiada ogromną wiedzę. Co do młodszego nie mam zielonego pojęcia, nie skończył jeszcze dwóch lat. Na razie doskonale radzi sobie ze zrozumieniem języka polskiego i niderlandzkiego. Ma też niesamowitą pamięć. A tak między nami, mam nadzieję, że kiedy moje dzieci będą na tyle dorosłe, by samodzielnie decydować o własnym życiu, wybiorą taką pracę, która będzie im dawała satysfakcję. A jeśli się pomylą w wyborze, ufam, że będą miały na tyle siły i odwagi, by wywrócić swoje życie do góry nogami i zacząć od nowa.
8. Lato, jesień a może zima? Za jaką porą roku tęsknisz najbardziej? W Holandii? Za polską zimą, mroźną i śnieżną, ale słoneczną. Takie mam wyidealizowane wspomnienie. Jednak tak naprawdę zawsze tęsknię za wiosną. Tutaj to, według mnie, najpiękniejsza pora roku. Kocham marzec i kwiecień za promienie ciepłego słońca i kobierce z krokusów i żonkili w każdym parku. Maj i czerwiec za wybujałą zieloność i blask wody w kanałach. Uwielbiam czuć oddech wiosennego powietrza na mojej twarzy, czuję wtedy na energia powraca w moje ciało. Kocham wiosnę!
9. Czy jest w blogosferze ktoś, kogo podziwiasz i kogo chciałabyś naśladować? Zapytaj mnie za rok, dwa. Jestem tu bardzo krótko, mimo, że blog powstał rok temu, i dopiero poznaję, uczę się, doświadczam. Są osoby, z którymi już jest mi po drodze. Nauczyło mnie jednak życie, by zbyt szybko nie ferować wyroków, więc poczekam :).
10. Czy poza blogowaniem masz jakieś hobby? W tym momencie to nadal hobby, ale mam nadzieję, że zamieni się w źródło dochodów – tłumaczenie literackie.
11. Czy w Twoim blogowym życiu szykują się jakieś zmiany? Zamierzam być konsekwentna w pisaniu i nie odrzucać żadnych myśli, nawet tych, które pozornie wydają się błahe i nie zasługujące na publikację. Jak pisałam wyżej, właściwie dopiero stawiam pierwsze kroczki w blogowym życiu i ufam, że będę się rozwijać. :).

Jeśli jakaś odpowiedź wydaje Wam się niedopowiedziana, chętnie dopowiem. Tymczasem moje pytania, które kieruję do: Doroty – Nie zawsze poprawne zapiski Dee, Violi – Storyland, Ani – Anna Maria po polsku, Doroty – Kropla Arganu, Jagody – Włochy by obserwatore, Justyny – Justa poza granicami.

A oto pytania:
1. Gdybyś mogła odbyć podróż do przeszłości, zmieniłabyś coś w swoim życiu? Jeśli tak, co?
2. Jakie dzieło sztuki zrobiło na Tobie największe wrażenie i dlaczego?
3. Ile czasu w tygodniu poświęcasz własnemu blogowi? Jaką rolę odgrywa on w Twoim życiu?
4. Jaka, ostatnio przeczytana, książka wywarła na Tobie ogromne wrażenie i dlaczego?
5. Czy robisz coś na zasadzie wolontariatu? Działasz społecznie? Jeśli tak, co? Jeśli nie, dlaczego?
6. Gdybyś miała okazję wybrać jako kto przyjdziesz na świat, kim chciałabyś być? Gdzie się urodzić? Jakie wieść życie?
7. Poleć mi proszę dobry film, który powinnam koniecznie obejrzeć.
8. Jaki jest Twój sposób na radzenie sobie ze stresem?
9. Gdzie najchętniej wybrałabyś się na wakacje i dlaczego?
10. Jeśli miałabyś okazję coś stworzyć lub wynaleźć, co by to było? Dlaczego właśnie to?
11. Czy istnieje osoba, która jest dla Ciebie wzorem, z którą się utożsamiasz? Jeśli tak, kto i dlaczego?

Wybór blogerek był dla mnie najtrudniejszy, właśnie dlatego, że prawie nikogo nie znam. Jeśli tylko macie ochotę udzielić odpowiedzi na moje pytania możecie to zrobić w komentarzach pod postem. Wszyscy chętni mile widziani!

Pozdrawiam cieplutko i życzę Wam dobrej zabawy!

Ania

3 thoughts

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s